Rádi se dozvídáte nové věci a máte ve svém životě místo na trochu víc spokojenosti a psychické odolnosti?

Pak by vás mohl zajímat kurz pozitivní psychologie, díky kterému se dozvíte mnoho nových informací a můžete odstartovat spoustu zajímavých změn.

Většina lidí dělá tyto chyby:

 • zaměřuje se pouze na problémy a na to, co nefunguje
 • nezná a nevyužívá své silné stránky
 • věnuje se nedůležitým věcem a zanedbává své skutečné priority
 • celé dny a roky jede na autopilota a nechává si ujít mnoho cenných příležitostí
 • myslí si, že když se zbaví problémů, budou šťastní – ale namísto toho zjistí, že se hned vynořil jiný problém a štěstí nikde

Na dobrý pocit ze života se musí jinak. A jak, to právě zkoumá pozitivní psychologie.

Zajímá vás to? Tak pojďte na kurz – dozvíte se spoustu zajímavých věcí o své osobnosti. Prozkoumáme emoce, postoje, smysluplnost, vztahy, odolnost v problémech, silné stránky a mnoho dalšího. Díky interaktivním cvičením začnete hned pracovat na změnách k lepšímu.

Pro koho se kurz hodí a pro koho ne

Kurz je vhodný pro všechny (18+ let), kteří se rádi vzdělávají a chtějí na sobě pracovat (nečekají, že to za ně udělá někdo jiný).

Obejdete se bez jakýchkoli znalostí psychologie – vše potřebné se dozvíte přímo na kurzu.

Kurz se nehodí pro lidi se závažnějším psychickým onemocněním ani pro ty, kteří by si jeho pomocí chtěli vyřešit nějaké složité problémy – budeme se zaměřovat hlavně na rozvoj a odolnost.

Kdy, jak a za kolik?

Další termín kurzu bude vypsán. Pro představu, jak kurz probíhá, zde zatím nechávám informace z kurzu 2016:

„Kurz poběží 6 týdnů – začne 17.10.2016 a skončí 26.11.2016.

Jeho základní část bude probíhat v ONLINE FORMĚ – to znamená přes internet, z pohodlí domova.

Jeho součástí budou živě vysílané webináře (na které se budete moct podívat i ze záznamu) nebo videopřednášky, pracovní listy, podklady k interaktivním cvičením a možnost sdílet své poznatky a dotazovat se v diskusích.

Pro zájemce se ještě navíc uskuteční nadstavbové ŽIVÉ DVOUDENNÍ SETKÁNÍ v Hradci Králové – bude to o víkendu 19.-20.11.2016. Na tomto workshopu vše upevníme, popovídáme si a budeme se věnovat cvičením, která na dálku dělat nejdou. Maximální počet účastníků je 18, proto v případě zájmu o workshop neváhejte s objednávkou.

Cena za celý základní šestitýdenní kurz je 2950 Kč. V ceně jsou i všechny materiály a podklady.

Cena za dvoudenní nadstavbový workshop je 2750 Kč. V ceně jsou podklady a občerstvení během akce.

Storno poplatky: U online kurzu – při odhlášení do začátku kurzu 0%, u živého workshopu při odhlášení 14 a více dnů do začátku 30%, 3 až 14 dnů před začátkem 50%, méně než 3 dny 100%.“

Co si z kurzu odnesete?

 • Výrazně si prohloubíte sebepoznání
 • Dozvíte se mnoho zajímavostí z oblasti pozitivní psychologie
 • Začnete okamžitě pracovat na změnách k lepšímu
 • Dostanete interaktivní materiály pro práci na sobě
 • Poznáte zajímavé lidi


Zaujala vás pozitivní psychologie? Buďte jedním z prvních, kdo se o tomto sympatickém oboru psychologie dozví víc, než ví většina studentů psychologie (a možná i většina psychologů):

Přihlásit se na kurz

Přihlášky na kurz jsou nyní uzavřeny. Další termín bude pravděpodobně vypsán v roce 2017.

Pokud Vás pozitivní psychologie zajímá, stáhněte si e-book Lepší pocit ze života s pěti lekcemi PP a pracovními listy. Tím se také dostanete do seznamu lidí, kteří se dozvědí informace o dalším běhu kurzu. (E-book je zdarma.)

Další informace

Reference

Tady je pár z mnoha ohlasů na mou dosavadní práci:

„Všechny informace i postupy od Vás /písemné, video/ jsou velmi dobře pochopitelné, uplatnitelné a hlavně, fungují. Ačkoli jsem se s Vámi osobně nesetkal, mám z Vás velmi dobré pocity. Jsem rád, že jsem se dostal do kontaktu s Vámi.
Děkuji za vše a přeji Vám pohodu v duši
Gustav“

„Dobrý večer paní doktorko,  Vaše knížka Lepší pocit ze života se mi opět velmi líbila. Skvělou formou navádíte člověka správným směrem myšlení a názorné použití jednotlivých čtvrtí města je přímo báječné. Začala jsem se cvičením Tři dobré věci a chystám se na Mé nejlepší já. Dnes jsem sledovala Váš webinář a již se těším na příští prémiový. Je daleko lepší slyšet mluvené slovo, na které svým způsobem reaguji a tak nějak si s Vámi povídám. Jsem ráda, že jsem získala odkaz na Vaše webové stránky a Vaše moudrá slova mi hodně pomohla a jistě ještě pomohou. Přeji Vám mnoho úspěchů Daniela“

„Dobrý večer,
dodělal jsem Váš program na zvýšení sebevědomí. Díky za to kvantum práce a ještě finální shrnutí, to bylo super. Udělal jsem si z něj výpisky.
Úžasná je rada ohledně přesměrování pozornosti od svého „já“, praktikuji často a funguje to. Celkově děkuji za konkrétní a a jednoduché kroky a rady. Udělala jste můj život kvalitnějším. Cesta teď bude na mě, ale ukázala jste mi směr. Odvedla jste dobrou práci! Michal R.“

Živý kurz splnil moje očekávání. Velmi oceňuji osobnost a přístup PhDr. Peterkové, její schopnost přiblížit psychologické poznatky na příkladech v praxi. Líbily se mi diskuse účastníků kurzu i postoj paní doktorky k nim, každý názor měl svoji váhu, a proto je život tak pestrý. S kurzem jsem byla velmi spokojena.“

„Vážená paní doktorko,
fantastické, jednoduché, trefné, fungující, vzrušující…tak bych definovala Vaše knihy, praktiky, rady, návody…děkuji za ně, za Vás.
Myslím, že jsem lepšího fungujícího a zabírajícího psychologa nepotkala ..a že jsem jich viděla..:-)
S úctou k Vám  a na další e-maily se těší Stanislava Š.“

„Chtěla bych Vám poděkovat za knihy Lepší pocit ze života a Tajemství psychické pohody. Sdílím s Vámi zájem o pozitivní psychologii a mohu říci, že se Vám opravdu skvěle daří vysvětlit a podat zásady pozitivní psychologie tak, aby byli lidmi lehce aplikovatelné.
Sama jsem psycholožka a Vaše publikace mohu s klidným svědomím doporučit klientům, svým kolegům a sama z nich mohu čerpat pro svůj osobní život. Velmi také oceňuji, že prezentujete informace a doporučení založené na výsledcích relevantních psychologických výzkumů, což je velký rozdíl od mnoha populárně psychologických knih.
Nejvíce se mi líbí, že Vaše knihy píšete tak, aby čtenář okamžitě dané informace propojoval se svým životem a že do nich vkládáte pracovní listy, do kterých lze psát. Tento přístup znám pouze z amerických knih a jsem velmi ráda, že ho zavádíte i do Vašich knih, které jsou široce přístupné českým čtenářům se zájmem o zkvalitnění vlastního života. 
Velmi Vám fandím a těším se na další Vaše publikace! S pozdravem, Mgr. Kristýna Marsová“

Obsah kurzu

V online kurzu probereme tato témata:

 • Něco málo o pozitivní psychologii – kde se vzala a proč
 • Chřadnutí, přežívání nebo prosperita?
 • Spokojenost – co ji zvyšuje a co spíš ne a proč není dobré o ni usilovat
 • Silné stránky – je únavné pořád jen odstraňovat vlastní nedostatky; proto odhalíte své silné stránky a naučíte se je pořádně využívat
 • Úspěch a z čeho se skládá
 • Optimismus a pesimismus (ani pro pesimisty není nic ztraceno)
 • Zaujetí a flow
 • Pozitivní a negativní emoce a jak na ně
 • Fixní a růstový mindset
 • Smysluplnost a otázka Proč?
 • Zdraví a vitalita
 • Vztahy a jak je můžete díky pozitivní psychologii vylepšit

Na živém workshopu vše prohloubíme a zejména se budeme věnovat cvičením, která v online formě dělat nejdou. V sobotu 19.11. probíhá workshop od 10 do 18 hodin, v neděli 20.11. pojedeme od 9 do 17 hodin – takže bude spousta času na pořádnou interakci.

Počet míst v kurzu je omezený. Workshop je pro maximálně 18 lidí, abychom se sobě mohli ty dva dny důkladně věnovat. Ani online část není nafukovací donekonečna – chci mít čas na zodpovídání otázek a reflektování případných podnětů všech účastníků. Proto, pokud vás kurz zaujal, využijte možnost účasti:

Přihlášky na kurz jsou nyní uzavřeny. Další termín bude pravděpodobně vypsán v roce 2017.

Pokud Vás pozitivní psychologie zajímá, stáhněte si e-book Lepší pocit ze života s pěti lekcemi PP a pracovními listy. Tím se také dostanete do seznamu lidí, kteří se dozvědí informace o dalším běhu kurzu. (E-book je zdarma.)