Chcete si osvojit základy pozitivní psychologie a lépe tak pomáhat svým klientům?

Připravila jsem pro vás online i živé kurzy, které vás provedou těmi nejdůležitějšími zákoutími pozitivní psychologie.

A proč se vůbec o pozitivní psychologii zajímat?

Pozitivní psychologie vyplňuje jednu velkou mezeru, které si psychologie a psychoterapie, zaměřené hlavně na odstraňování problémů, celé století moc nevšímaly. Když odstraníte problém (například depresi), výsledkem je člověk bez deprese. To ale automaticky neznamená, že je spokojený a že se mu bude v životě dařit. K tomu potřebuje ještě něco navíc – a tohle „něco navíc“ je právě středem zájmu pozitivní psychologie.

Psychoterapie, když to dobře jde, tedy zbaví klienta problémů, což je samozřejmě velmi záslužné a ušlechtilé. Pozitivní psychologie klienta nasměruje k rozvoji a udržitelné životní spokojenosti.

Nejde přitom o žádnou dojmologii; za poslední čtvrtstoletí nashromáždila pozitivní psychologie mnoho dat ze seriózních vědeckých výzkumů. Díky nim dnes máme k dispozici zajímavé poznatky a účinné metody práce s klienty.

Na kurzu čerpám z prací respektovaných odborníků, jako je například M. Seligman (University of Pennsylvania), E. Diener (University of Illinois), C. Dweck (Stanford University), S. Lyubomirski (University of California), B. Frederickson (University of North Carolina) a jiní.

O čem je a pro koho se PP hodí?

Pozitivní psychologie se zabývá například emocemi (pozitivními i negativními), smysluplností, mezilidskými vztahy, optimismem, silnými stránkami, flow, mindsetem, postoji a dalšími zajímavými tématy.

Výstupy pozitivní psychologie můžete použít v práci s lidmi s mírnými či středně závažnými psychickými problémy, ale také s těmi, kteří žádnou poruchou netrpí, ale přesto nejsou spokojení nebo i psychicky chřadnou. Pozvedává i samotné pomáhající odborníky – prof. Martin Seligman z Pensylvánské univerzity, vůdčí osobnost PP, k tomu říká, že lidé zabývající se pozitivní psychologií patří k absolutně nejspokojenějším lidem, jaké kdy poznal.

Funguje to?

Výzkum jasně říká, že ano, a moji klienti souhlasí. Zde jsou ohlasy na e-book Lepší pocit ze života, jehož obsahem je právě výběr témat pozitivní psychologie:

„Vaše knížka se mi líbila, pracuji mezi lidmi a vím, že dnešní doba je velice složitá.
Přesto to základní, co všichni potřebujeme, máme zadarmo a to je úsměv, láska, vlídné slovo, umět se na chvíli zastavit a někoho vyslechnout, snažím se tyto maličkosti pro druhé dělat a jsem překvapena, jak moc to funguje, aby lidi našli sílu dál pokračovat a znova se nastartovali.
Také mám zkušenosti, že ty nejjednodušší věci jsou ty nejúčinnější a přitom každému tak nablízku. Jen je musíme chtít vidět. Jana T.“

„Z knihy som zatiaľ prijala za svoje „3 dobré veci“. Na to, že cvičenie praktizujem len týždeň, som prišla na to, že keď som si našla na tom-ktorom dni aspoň tie 3 „vďačné veci“, moja nálada sa aspoň na chvíľu pozdvihla. Potom som rozmýšľala, či náhodou nenájdem aj viac dobrých vecí. Asi 2-krát sa mi to podarilo….O tomto cvičení si myslím, že má u mňa budúcnosť. Helena“

„Lepší pocit ze života jsem si stáhla, přečetla a dokonce jsem se pustila do cvičení. Pěkně do jednoho po druhém, aby mě při jejich souběhu získaný pozitivní pocit ze života nepřeválcoval.

Při prvním pokusu zaznamenat tři dobré věci z uplynulého dne jsem se zasekla hned po té první. Byl to povedený meruňkový koláč. Potom jsem si musela začít pomáhat absencí negativ typu: ani mě dnes moc nebolely klouby. Došlo mi, že to asi není ono. A tak jsem začala na ty dobré věci vědomě a číhat, abych si měla večer co zapsat do notesu.

A milá paní doktorko, ono to zafungovalo. Takže vlastně už během dne registruju, co příjemného se mi děje – třeba jak úžasně teď voní kvetoucí lípy v ulici, kde venčím psa –  a večer mám problém, které tři dobré věci vybrat. Nemyslím, že o tak bude pořád, ale je to dobrý poznatek. S vděčností problém nemám, s touto technikou jsem se už potkala a vím a  vím jak funguje. Jen nevím, jak to půjde s objevováním mé nejlepší osobnosti. Uvidíme. Děkuji za práci, kterou děláte a jsem Vaše oddaná fanda. Dana K.“

„Chtěla bych Vám poděkovat za knihy Lepší pocit ze života a Tajemství psychické pohody. Sdílím s Vámi zájem o pozitivní psychologii a mohu říci, že se Vám opravdu skvěle daří vysvětlit a podat zásady pozitivní psychologie tak, aby byli lidmi lehce aplikovatelné. Sama jsem psycholožka a Vaše publikace mohu s klidným svědomím doporučit klientům, svým kolegům a sama z nich mohu čerpat pro svůj osobní život. Velmi také oceňuji, že prezentujete informace a doporučení založené na výsledcích relevantních psychologických výzkumů, což je velký rozdíl od mnoha populárně psychologických knih. Nejvíce se mi líbí, že Vaše knihy píšete tak, aby čtenář okamžitě dané informace propojoval se svým životem a že do nich vkládáte pracovní listy, do kterých lze psát. Tento přístup znám pouze z amerických knih a jsem velmi ráda, že ho zavádíte i do Vašich knih, které jsou široce přístupné českým čtenářům se zájmem o zkvalitnění vlastního života. 

Velmi Vám fandím a těším se na další Vaše publikace!

S pozdravem, Mgr. Kristýna Marsová“

Pro koho kurz se kurz hodí a pro koho ne

Tento kurz je vhodný pro odborníky z pomáhajících profesí (psychology, kouče, psychiatry, pedagogy, poradce, sociální pracovníky). Živý kurz má akreditaci MŠMT.

Kurz se nehodí pro lidi bez základních znalostí psychologie (využijte prosím kurzy pro veřejnost) ani pro alternativy jako jsou různí věštci, vykladači karet, léčitelé a podobně. Kurz je výběrový, aby byla zajištěna odborná úroveň diskuse mezi účastníky.

Kdy, kde, jak a za kolik?

Můžete si vybrat ze dvou forem kurzu – živé či online. Obsahově i z hlediska časové dotace jsou obě formy rovnocenné. Součástí obou jsou i kopírovatelné pracovní listy pro vás i vaše klienty a certifikát o účasti.

Živý kurz: v roce 2017 proběhl, o dalším termínu budu informovat.

Online kurz: v roce 2017 proběhl, o dalším termínu budu informovat.

(Pokud si stáhnete e-book Lepší pocit ze života, dostanete informace o dalších termínech kurzů e-mailem.)

Cena obou forem je shodná, pro rok 2017 je to 5900 Kč. Pokud to aspoň trochu půjde, upřednostněte živý kurz, dá vám víc.

Storno poplatky: U online kurzu – při odhlášení do začátku kurzu 0%, u živého workshopu při odhlášení 14 a více dnů do začátku 30%, 3 až 14 dnů před začátkem 50%, méně než 3 dny 100%.

A kdo je vůbec ta lektorka?

Moje jméno je Michaela Peterková, jsem psycholožka, autorka několika knih a e-booků, online kurzů a pár dalších tvůrčích počinů. Pozitivní psychologie se aktivně táhne mou prací už velmi dlouho a rovněž jsem absolvovala pár specializačních kurzů v PP. Podrobnější informace a nějaké fotky najdete tady, kompletní seznam knížek pak v e-booku Lepší pocit ze života, který si zde můžete zdarma stáhnout a z něhož také získáte určitou informaci, co můžete ode mě a od kurzu očekávat.

Co vás na kurzu čeká?

  • Dozvíte se o všech klíčových tématech PP (spokojenost, duševní prosperita vs. chřadnutí, pozitivní emoce, silné stránky a práce s nimi, fixní a růstový mindset, flow a smysluplnost, vděčnost, pozitivní vztahy, optimismus a pesimismus, úspěch a další)
  • Mnoho věcí si také vyzkoušíte na vlastní kůži
  • Dostanete i kopírovatelné interaktivní materiály pro práci s vašimi klienty
  • Setkáte se s novými kolegy